Úvodní stránka

Neskončili jsme, pouze vyčkáváme na ten správný okamžik ... Bártů a Ráthů bude ještě více :-D

Pohár trpělivosti přetekl ...

Hned v úvodu prosíme o zaškrtnutí ankety po pravé straně, děkujeme.
Podporujeme Holešovskou výzvu.

Jsme občanská iniciativa, která není lhostejná k tíživé ekonomické situaci většiny lidí a stavu ekonomiky státu.

Stavu, který nenaznačuje žádné zlepšení v dohledné době a který se pro většinu občanů naopak měsíc co měsíc neustále zhoršuje, díky zdražování všech základních potřeb lidí, (ke kterému se "pádný důvod" vždy najde), ve jménu tzv. ekonomických reforem.


Máme odlišný názor na vývoj v České republice, vývoj který tu probíhá víc než 2 desetiletí, a jak čas ukázal, vede nás na okraj propasti. Je oficiálním názorem - šířeným a udržovaným při životě, servilními sdělovacími prostředky.

Respektujeme široký okruh názorů lidí, avšak při rozhodování budeme postupovat striktně demokraticky - hlasováním.

Vždy budeme zohledňovat názor většiny občanů.
( čehož se současní politici zejména obávají a spatřují v tom hrozbu pro sebe )


Náš cíl je zamezit nekonečnému a bezostyšnému rozkrádání státních peněz, z kapitol státního rozpočtu, zkorumpovanými politiky a vysoce postavenými státními úředníky, na úkor lidí žijících v této zemi.

Chceme jim říci své důrazné: Už toho bylo dost!
Oficiální, jakýsi rádoby "neotřesitelný" názor, tu existuje už 22 let.

Patříme mezi ty, kteří s ním více nebo méně nesouhlasí, někteří už od poloviny 90. let, kdy bylo pro mnohé z nás patrné, do jakého marastu věci okolo nás směřují.


Takřka všichni, tehdá v roce 1989 a několik let poté doufali, že snad bude lépe!

Bohužel, nestalo se tak! Opak dnes je pravdou.


Při veřejném vyslovení níže uvedených skutečností, by jsme se tehdá v 90. letech, se zlou potázali. Byli by jsme hanlivě nařčeni, a označeni za komunisty a onálepkováni starými temnými strukturami i od svých blízkých spoluobčanů, kteří onehdá slepě a bezmezně politikům důvěřovali a čekali desítky let na to, až je dovedou ke všeobecné prosperitě společnosti. Po více jak 2 desetiletích však nastalo velké zklamání a vystřízlivění.


Skutečnost dnes, však ale zcela předčila všechna pesimistická očekávání středních vrstev lidí.


Hospodářská situace republiky je rok od roku horší a pro občany s průměrnými příjmy se už stává zcela neúnosná. Sotva se jedna korupční aféra "zamete pod koberec" už je tu další! Velkými dírami se ze státních financí dnes už bezostyšně tunelují všemi možnými způsoby desítky miliard a ty se pak vyvádějí na soukromá konta. Tyto skutečnosti v nás vyvolávají alarmující obavy. Perspektivy lidí jsou bez výhledu na jakékoliv zlepšení do budoucna. Málo kdo už věří zprofanované a korupcí prorostlé "vládě", zcela odtržené od reality každodeního života lidí.

Málo kdo už věří i tomu, že volby mohou něco změnit.

Ideály takzvané SAMETOVÉ REVOLUCE v roce 1989 se výrazně odklonily od toho, čím nám byly vymývány naše mozky v letech devadesátých. Namísto slibované všeobecné prosperity státu nás zkorumpovaní "politici" sloužící komukoliv, mimo občanů této země, obdařili krizí, ( prý už druhou v pořadí ), ale dá se říci, že jdeme z jedné krize, do krize další a není světla na konci tunelů.


Skutečnost je pro mnohé z nás děsivá. Zašantročené, rozprodané, rozkradené a jinak zlikvidované hospodářství. Naše země se stala jen odbytištěm všeho možného zboží z EU a Číny. Český průmysl už takřka neexistuje. Morální devastace národa a převrácení klasických hodnot života naruby, je smutnou skutečností dneška.


Spousta českých firem je závislá na těch zahraničních, pracuje pro ně dodavatelským způsobem a mnohdá vlastně ani zaměstnanci nevědí, co pro ně vlastně vyrábějí. Nadnárodní firmy nabízejí našim lidem jen otrockou a nejistou práci na páse, často ve zdraví poškozujících podmínkách, kterou by tamní lidé za několikanásobně nižší platy nedělali, v nejednom případě bez možnosti sociálního zázemí, jako je strava a možnost hygieny po ukončení směny, což byly dříve věci naprosto běžné!


Máme tu sice pár ryze českých firem, které ve své podstatě zápasí o přežití. Postupně to však v beznaději vzdávají, hlavně ty střední a malé, protože prostě nestačí zahraniční konkurenci a sem odjinud navezených produktů.
Jakákoliv podpora domácích produktů neexistuje.

Většinou se v ČR jedná o firmy nabízející různé montážní, či podobné, často předražené služby. Dále činnosti nepodložené přidanou hodnotou lidské práce které produkují jen a pouze inflační peníze.


Dále tu jsou služby pochybného bankovního charakteru, nejrůznější lichvářské úvěry, kdy se nehledí do různých rejstříků dlužníků atd. Dále různé obchodní činnosti ve prospěch nadnárodních společností, prohlubujících jen a pouze těžkosti domácích výrobců.

Vyrábět se nevyplácí už takřka nic.
Jediné snad co se zde vyplácí, je zločin, ale to mnohdá jen se zázemím mocných.


Tvůrčí potenciál našich lidí je naprosto dehonestovaný dovozem, a v podstatě je nežádoucí.

Jenom málo která česká firma opravdu něco svého vyrábí. Od vlastních Hi-Tech technologií nelze v našich podmínkách příliš očekávat, protože jich je v celorepublikovém měřítku jako šafránu a nemají velký vliv na HDP.
Panuje názor, že proč něco vůbec vyvíjet a vyrábět, když se to přece může levně dovézt. Výsledky toho jsou ale patrné!
Nezaměstnanost.

Většinou jde u nás o obchodní společnosti, podporující jen prodej zahraničních produktů a nabídku bankovních služeb.

Různé firmy a firmičky nabízejí "práci", která je často na hraně zákona a ledaskdo z uchazečů o práci nemá prostě tu vnitřní pokleslou morálku se do ní zapojit. Lidé marně hledají seriózní práci, kterou by uživili své rodiny nejenom dnes, ale i zítra a napozítří. Je - li vám nad 50 let a přijdete - li o práci budete se jen stěží chytat, ačkoliv máte praxi a letité zkušenosti v oboru!

V podmínkách dnešního všemocného trhu a všudypřítomné drahoty, s obavami o existenci hledí lidé do budoucna, které však nevěští žádnou změnu k lepšímu. Jsou vtahováni do zadlužení sebe a svých rodin a později jsou v důsledcích toho naháněni do náručí exekutorům lačných po zisku, bez jakýchkoliv morálních zábran.

To vše se skrytým požehnáním státu, kterého zajímá pouze ekonomický růst a nehledí na osud jedince.


Vláda nyní po 22 letech už nemá kde brát. Došlo totiž už na lámání chleba. Soustředila se proto na lidi a hodlá z nich nestoudně odírat kůži. Hojí se na potřebných a slabých a odůvodňují to nezbytnými a nutnými ekonomickými reformami.
Nechtějí ani slyšet o tom, že vina a odpovědnost neleží na občanech této země, ale padá na ně - politiky a jejich rozhodnutí v uplynulých dvou desetiletích,
které vedlo k tomuto ekonomickému stavu země.

Do jakého ekonomického "ráje" nás to za 22 let proklamací, slibů a nejrůznějších, ekonomických "zaklínadel" tito politici přivedli?
To dnes každý už celkem zřetelně a bolestně vnímá na mnoha místech kolem sebe.


Kam onu naslibovanou všeobecnou prosperitu státu a lidí v něm žijících dovedli?


Současný stav v zemi nevidí pouze ti, kdo ho vidět nechtějí, které dnešní doba vynesla mezi horních 10 000 , kteří si "kdoví proč" , na svoji životní úroveň nestěžují a na svoji "nejistou" budoucnost nepoukazují.


Většinou myšlenek se ztotožňujeme s Holešovskou výzvou a její snahou sjednotit národ, otevřít mu oči, přimět lidi přestat se už konečně bát a začít jednat ve svém zájmu, v zájmu lidí celé České republiky, protože politici nás vedou už desetiletí k okraji propasti.Pokud naše názory některé z vás oslovují, napište nám a přidejte se k nám.


Už je už na čase se vzepřít ! Lidi kdy? Když ne dnes?

Převzato se svolením tonykop@seznam.cz , děkujeme
 

Které město podporujete v Holešovské výzvě?

Liberec (195 | 78%)
Praha (11 | 5%)
Střední Čechy (6 | 2%)
Severní Čechy (20 | 8%)
Jižní Čechy (6 | 2%)
Východní Čechy (8 | 3%)
Západní Čechy (4 | 2%)
STYDIM-2m.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one